Vyšetření zraku

Ceny vyšetření zraku

  • Vyšetření zraku (základní cena)…..600 Kč
  • Vyšetření zraku (při zakoupení brýlí)…..300 Kč
  • Vyšetření zraku + výpis z vyšetření…..900 Kč

POTŘEBUJETE ZMĚŘIT ZRAK?

Objednejte se k nám!

Co Vás čeká při našem vyšetření zraku?

Úvodní rozhovor

Probereme společně, s čím přicházíte. Zajímá nás, zda již nějaké brýle nosíte, případně jaké a jak dlouho. Vyptáme se Vás na Vaše zrakové potíže v minulosti, jejich případnou léčbu a zejména pak na to, co Vás trápí nyní.

Úvodní prohlídka

Zkontrolujeme vidění každým okem bez brýlí, případně s Vašimi původními brýlemi. Prohlédneme speciální lampou přední segment oka. Předběžně vyšetříme binokulární funkce očí.

Určení refrakční vady

Vstupní data pro komplexní vyšetření změříme autorefraktometrem. Na základě tohoto měření není možné ještě zhotovit brýle. 

Změření kombinace sféra-cylindr

Následuje detailní subjektivní vyšetření vidění do dálky za pomoci počítačového foropteru nahrazujícího zkušební brýle. Velký výběr zkušebních testů, které přitom používáme je zobrazován na LCD obrazovce a umožňuje přizpůsobit se konkrétním potřebám vyšetření různých očních vad.

Vyšetření binokulárních funkcí

Dalším krokem ke komplexnímu vyšetření zraku, který provádíme, je diagnostika prostorového vidění.

Není mnoho pracovišť, které se vadami prostorového vidění zabývá, přestože jejich výskyt v populaci se udává nad 50 %. Nastavením správné spolupráce obou očí můžeme zlepšit prostorové vidění a správný odhad vzdáleností, reakční rychlost a koncentraci a zbavit Vás potíží, které běžné dioptrie nedokážou vyřešit.

Určení přídavku na blízkou a střední vzdálenost

Teprve na základě dříve uvedených vyšetření do dálky se můžeme věnovat potížím s viděním na různé pracovní vzdálenosti (mimo jiné např. na počítač) a do blízka. Vzhledem k tomu, že všichni naši optometristé jsou zároveň optici, mají kompletní přehled o možnostech korekce jimi změřených očních vad a mohou tedy pacientovi poradit pro něj tu nejvhodnější korekci. 

Měření očního tlaku

Bezkontaktním tonometrem změříme hodnoty očního tlaku v obou očích. Toto vyšetření je preventivní a zjišťuje, zda je přítomné riziko vzniku glaukomu (zeleného zákalu). Na základě změřených hodnot případně doporučíme další komplexnější vyšetření u očního lékaře, který má v našem centru ordinaci.

Centrace brýlové čočky

Aby oko a před ním umístěná brýlová čočka vytvořilo správný optický systém, který vytvoří přesný obraz v mozku, musí být brýlová čočka přesně nacentrována. Centraci provádíme pomocí počítačového systému RVTerminál Zeiss.

Aby oko a před ním umístěná brýlová čočka vytvořilo správný optický systém, který vytvoří přesný obraz v mozku, musí být brýlová čočka přesně nacentrována. Centraci provádíme pomocí počítačového systému RVTerminál Zeiss. Společné fungování lidských očí a brýlových čoček představuje ucelený proces. Základem ostrého vidění, včetně periferních oblastí čočky, je naprosto přesné vyměření a využití dat jako jsou:

  • Přesná pozice zornice v očnici obruby
  • Vzdálenost rohovky od zadní plochy brýlové čočky
  • Prohnutí obruby
  • Inklinace

+420 353 585 555
+420 602 621 154

Omnia Optik spol. s r.o.

Jaltská 15
360 01, Karlovy Vary

Otevírací doba

Po-Pá 8:00-18:00